اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی در سال ۲۰۲1

 

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یکی از ساده ترین و راحت ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت اتریش و حوزه کشور های شنگن محسوب می شود،در این روش نیاز به سرمایه گذاری و همچنین انتقال سرمایه به کشور اتریش نمی باشد،تنها کافی است که متقاضی درخواست اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی اثبات نماید که در داخل ایران و در حساب های بانکی خود تمکن مالی مناسب جهت اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی را داراست .

دولت اتریش هر ساله سهمیه محدودی را جهت پذیرش اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی در نظر می گیرد، بنابراین افرادی که پس از اعلام زمان ثبت نام زودتر اقدام کنند و یا پرونده کامل تر و جامع تری ارائه دهند شانس بیشتری برای اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی خواهند داشت.

داشتن تمکن مالی، به این معناست که شخص متقاضی، به کشور اتریش ثابت کند که با توجه به دارایی ها و درآمد خود از کشور مبدا می تواند هزینه های اقامت طولانی مدت خود در اتریش و یا حتی سفر به نقاط مختلف اروپا را پرداخت کند.

برای این منظور افراد اولا فقط باید به قصد اقامت دائم مبادرت به درخواست ویزا کرده و ثانیا از عهده اثبات شرایط درآمدی خود و خانواده برآیند:

 

میزان هزینه شرایط درآمدی افراد در برنامه تمکن مالی اتریش ۲۰۲1
 متقاضی اصلی 1766 یورو( در ماه )
همسر 2648 یورو( در ماه )
هر فرزند 273+ یورو( در ماه )

 

همچنین از مدارک لازم برای اخذ این نوع اقامت میتوان به ارائه گواهی عدم سوء سابقه، مدرک سکونتی در اتریش، بیمه سلامت اجباری و نیز دانش زبان آلمانی اشاره کرد. برای اثبات این امر ارائه مدرک زبان آلمانی در سطحA1  الزامی است که میتوان این مدرک را نیز از موسسه گوته دریافت کرد اما از مدارک زبان آلمانی معتبر در اینباره میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • TELC GmbHمدرک
 • آزمون زبانOSD
 • OIF تست

 

روش های اثبات تمکن مالی اتریش

 

این درآمد که تمکن مالی شما را ثابت مب کند میتواند به روشهای زیر ثابت شود:

 

 • دارا بودن سپرده بانکی: از طریق سپرده های بانکی بلند مدت در ایران و و احراز گواهی تمکن مالی صادره ازطرف بانک با ذکر مقدار سود ثابت ماهانه
 • دارا بودن املاک و مستغلات: در این مورد لازم است، املاک مازاد بر نیاز، اجاره داده شود و اجاره نامه ملک، به عنوان یکی از راههای کسب درآمد و اثبات تمکن مالی، ارائه شود.(اجاره نامه حتما می بایست دارای کد رهگیری باشد)
 • حقوق بازنشستگی: هرچند حقوق بازنشستگی، یکی از موارد کسب درآمد می باشد، اما با توجه به کم بودن میزان حقوق بازنشستگی، معمولا به عنوان روش مناسبی جهت اثبات تمکن مالی، به حساب نمی آید.
 • دارا بودن سهام شرکت و کارخانه: واریز سود مشارکت و خرید سهام شرکت و کارخانه نیز یکی دیگر از راههای اثبات تمکن مالی می باشد.

 

بر اساس این قانون متقاضی باید با ارائه مدارکی دال براثبات درآمد ثابت ماهانه بالای ۲۵۰۰ یورو برای خودش و ۱۰۰۰ یورو برای همسرش و ۵۰۰  یورو به ازای هر یک از افراد تحت تکفل وی تمکن مالی خویش را ثابت نماید. دارا بودن یک سند ملکی و یک سپرده بانکی مکفی در ایران توسط متقاضی لازم می باشد.

 

 

شرایط درخواست اقامت تمکن مالی اتریش

 

متقاضی دارای استطاعت مالی باشد و بتواند اثبات کند بطور میانگین ماهیانه ۲۵۰۰ یورو درآمد ثابت در ایران دارد معادل آن به تومان درآمد ثابت ماهیانه داشته باشد

 

 • اقامت تمکن مالی اتریش هر ساله به تعداد محدودی ارائه می شود و باید در ابتدای ماه ژانویه برای تحویل مدارک به سفارت اقدام نمود
 • متقاضی و همسرش دارای تحصیلات عالیه باشند.
 • متقاضی و همسرش ترجیها به زبان آلمانی در سطح مرحلهA1 آشنایی داشته باشند.
 • متقاضی یک ملک را در کشور اتریش اجاره کرده و به عنوان آدرس قانونی به دولت معرفی نماید.
 • متقاضی و خانواده ایشان دارای بیمه درمانی در کشور اتریش باشند.

 

مدارک مورد نیاز برای تمکن مالی اتریش

 • سند معتبر مسافرتی (پاسپورت)
 • گواهی تولد یا گواهینامه مربوطه
 • عکس هایی که در کمتر از 6 ماه قبل گرفته شده (اندازه: 4۵*3۵ میلی متر)
 • در صورت تاهل سند ازدواج، گواهی مشارکت، گواهینامه پذیرش، مدرک یا گواهی ارتباط
 • اثبات حق قانونی برای اقامت عادی مانند قراردادهای اجاره ای، قراردادهای پیش از آن و یا اثبات مالکیت
 • اثبات پوشش بیمه درمانی )بیمه اجباری یا یک بیمه مربوطه( که تمام خطرات را پوشش میدهد.
 • اثبات مصارف معیشتی )به ویژه پرداخت حقوق، تاییدات دستمزد، قراردادهای کاری، تاییدیه حقوق بازنشستگی، حقوق بازنشستگی یا سایر مزایای بیمه، اثبات میزان دارایی سرمایه گذاری یا دارایی های خود در مقدار کافی( در موارد خاص، ارائه اسناد بیشتر ممکن است مورد نیاز باشد.

 

مزایای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش

 

تمکن مالی اتریش و دیگر کشورهایی که این نوع مهاجرت را دارند مزیت های خاص خودش را دارد که به ذکر آنها می پردازیم:

 • فرد متقاضی می تواند آزادانه کسب و کار داشته باشد و درآمد خوبی برای شخص همراه داشته باشد
 • بدون نیاز به راه اندازی شرکت
 • بدون نیاز به استخدام پرسنل
 • بدون محدودیت سنی
 • سهولت تمدید اقامت
 • معاف از پرداخت مالیات
 • عدم انتقال دارایی وضعیت مهم دیگری است که برای فرد ریسکی را به همراه ندارد .
 • مسئله ای که می تواند موضوع مهمی برای فرد متقاضی باشد اینست که شما و فرزندانتان می توانید تحصیل به صورت کاملاً رایگان و مجانی داشته باشید
 • امکان درخواست اقامت دائم اروپا پس از 3 سال
 • شما طبق این روش می توانید بعد از گذشت سال ششم تقاضای پاسپورت این کشور را داشته باشید
 • امکان زندگی و رفت و آمد آزادانه به اروپا و کشورهای حوزه شنگن

 

اقامت اتریش بر اساس یک نظام سهمیه بندی ارائه میشود، ثبت نام برای این سهمیه هر ساله در روز ۲ ژانویه انجام می گردد.

توجه کنید که تعداد سهمیه ها برای هر سال محدود است، ما تضمین کننده اخذ این سهمیه برای متقاضیان عزیز هستیم

 

تمکن مالی اتریش و چگونگی کسب درآمد بدون کار کردن

 

تمکن مالی اتریش و این که با توجه به این روش چطور میتوان کسب درآمد کرد ، در این کشور را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم به طور کلی در بخش تمان مالی اتریش به شخص مجوز کار داده نمی شود  و فرد تحت هیچ شرایطی نمی تواند فعالیت اقتصادی داشته باشد. در تمکن مالی اتریش شخص می تواند برای خودش بیزینسی را راهاندازی کند. مثلاً خانه بخرد و اجاره دهد و یا رستوران را راهاندازی کند و مدیر رستوران باشد ولی نمی تواند به عنوان کارگر در آن رستوران مشغول به کار شود و شما می توانید برای خودتان کار کنید. ولی برای دیگران نه .و به عنوان زیر دست نمی توانید مشغول به کار شوید و حقوق دریافت کنید.

 

تمکن مالی اتریش و میزان سرمایه لازم

 

تمکن مالی اتریش و میزان سرمایه لازم  برای این امر پرسشی است که برای همه متقاضیان این روش پیش خواهد آمد. فرد متقاضی در روش تمکن مالی اتریش برای خود و هر یک از اعضای خانواده خویش مبلغی معادل ۲۰ هزار یورو با قیمت ارز دولتی باید در بانک نشان دهد و البته باید نشان دهد که قبل از وارد شدن به کشور اتریش مکانی را برای زندگی خود و خانواده خود اجاره کرده است و از آنجایی که مهاجرت امری صددرصد نیست بهتر است که افراد. برای اینکه هزینه کمتری را متقبل شود خانه هایی را اجاره کنند که در حومه شهرها و روستاها باشد که هزینه شما را کمتر کند. می توان گفت نکتهای که حائز اهمیت می باشد این است که مبلغ تمکن مالی را نباید به اتریش انتقال دهد زیرا که فرد باید در حساب خویش قرار دهد و می تواند این مبلغ صورتحساب بانکی شخص در ایران باشد و باید به حساب و نام خود فرد متقاضی  و هر یک از اعضای خانواده اش باشد.  همچنین باید اثبات شود که فرد توانایی پرداخت هزینه های خود و خانواده اش را که مبلغی حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در ماه می باشد را دارد.

 تمکن مالی اتریش و شرط حضور

 

تمکن مالی اتریش و شرایط حضور در این کشور نکتهای است که فرد متقاضی باید حتماً مدنظر قرار دهد زیرا در سه سال اول شخص می باید حتماً در سال 6 ماه و 4 روز را در این کشور حضور داشته باشد و خارج نشود.  چون به هرحال برای  متقاضیان از آنجایی که باید بیزنس و فعالیت اقتصادی خود در ایران را حفظ نمایند و رفت و آمد کند. می تواند مسئله مهمی باشد که اشخاصی باید آن را رعایت کنند.  ولی چون کشورهای اروپایی و همچنین اتریش فاصله چندانی با ایران ندارند و به راحتی و بازه زمانی کوتاه  میتوانند در رفت و آمد باشند خیلی  مشکلی برای اقامت افراد متقاضی تمکن مالی اتریش ایجاد نخواهد کرد.

 

تمکن مالی اتریش و نکات مهم

 

تمکن مالی اتریش و نکات مهمی که باید مد نظر قرار داد به این شرح است که فرد متقاضی باید قدرت دارایی و مالی خود را ثابت کند و چون طبق روال در این روش مهاجرت شخص نمی تواند مشغول به کار شود ولی مجوز سرمایه گذاری برای شما وجود خواهد داشت .شما تا ۵ سال اجازه ندارید که کار کنید. اگر بخواهیم خیلی ساده خدمتتان عرض کنید باید بگوییم. می توانید رستورانی را راه اندازی کنید و به عنوان مدیر و رئیس رستوران مشغول به کار شوید ولی به عنوان کارگر یا گارسون خیر و یا میتوانید خرید ملک داشته باشید و اجاره خانه دریافت کنید ولی به عنوان نیروی کار این اجازه به شما داده نمی شود.

 

سوالات متداول در زمینه ی تمکن مالی اتریش

تمکن مالی اتریش نیاز به هزینه دارد؟

خیر فرد با نشان دادن تمکن مالی خود، می تواند اقدام نماید و نیازی به پرداخت پول به دولت اتریش نیست.

 آیا در روش تمکن مالی اتریش، فرد می تواند خانواده خود را نیز ببرد؟

بله در این روش امکان بردن خانواده نیز وجود دارد و فرد می تواند خانواده خود را نیز با خود بیاورد و فرزندان او تحصیل رایگان داشته باشند.

 • آیا در روش تمکن مالی اتریش، فرد اجازه کار دارد؟ خیر در این روش فرد اجازه ی کار ندارد.
 • در روش تمکن مالی اتریش، امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد؟

بله در این روش پس از گذشت پنج سال، فرد می تواند اقامت دائم اتریش را اخذ نماید.

 

شرایط تمدید اقامت تمکن مالی اتریش

 

اقامت اتریش در ابتدا به صورت یک کارت با اعتبار یک ساله صادر میشود و پس از یک بار تمدید مجددا سه ساله تمدید می گردد. پس از ۵ سال اقامت قانونی و بی وقفه در این کشور متقاضی می تواند برای اقامت دائم اقدام کند. سپس با تسلط کامل به زبان آلمانی برای اخذ پاسپورت اتریش اقدام نماید.

از شرایط تمدید اقامت این است که متقاضی هر ساله می بایست مدارک تمکن مالی خود را به روز رسانی کرده و مجدد ارائه نماید.

بیمه درمانی ایشان و خانواده در طول سال گذشته مرتب پرداخت شده باشد.

هر سال می بایست آدرس قانونی خود را از طریق اجاره نامه ملکی به دولت اتریش احراز نمایند.

تمام اعضای بالای ۱4 سال گواهی عدم سو پیشینه ارائه دهند.

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.