برنامه PEQ (تسهیل فرایند اقامت دائم متقاضیان کار و تحصیل درکبک)

این برنامه از سال 2018 بمنظور تسهیل فرایند اقامت دایم متقاضیان کار و تحصیل درکبک ایجاد گردیده است. در این برنامه که به اصطلاح تجربه کبکی خوادنه می شود، متقاضیان با گذراندن حداقل 1800 ساعت در کالج های تخصصی به مدت یک سال و نیم الی دو سال و اخذ مدرک مربوطه، و یا با کار تمام وقت در استان کبک به مدت یک سال با ویزای اجازه کارقانونی و نیز ارایه مدرک B2 فرانسه در دو زمینه گفتاری و شنیداری می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

در صورتیکه در کانادا حضور داشته باشید و برای این برنامه اقدم نمایید، محدودیت سنی شامل شما نخواهد شد.  ولی در صورتیکه خارج از کانادا هستید، پروسه اخذ ویزا نیاز به توجیهات علمی و فنی دارد که ضرورت گذراندن دوره را از نظر آفیسر بخش صدور ویزا قابل قبول و منطقی نشان دهد. شما با داشتن مدرک تحصیلی دیپلم و بالا تر، می توانید برای این برنامه اقدام کنید. دانشجویان در حال تحصیل و یا فارغ التصیلان کارشناسی نیز می توانند در دوره های مرتبط با رشته خود پذیرش بگیرند  ولی برای مدارک بالاتر حتما نیاز به مدرک زبان انگلیسی می باشد. دوره های تحصیلی که منجر به دریافت ویزا و سپس اقامت دائم کشور کانادا می شوند به دو زبان فرانسه و انگلیسی قابل دسترسی می باشند و برای شروع تحصیل  نیاز به مدرک زبان نیست و تنها داشتن دانش زبان مورد نظر برای شرکت در دوره ها کفایت می کند. شما بدون محدودیت در اتخاب رشته می توانید دوره های مرتبط با رشته خود را انتخاب نمایید و برای شروع پروسه اقدام نمایید. پس از اتمام دوره، متقاضی می تواند برای صدور گواهینامه “CSQ” اقدام کند، این گواهینامه یک سند است که به شخص اجازه اقامت دائم استان کبک را می دهد. پس از اینکه متقاضی CSQ را دریافت کرد ، می تواند درخواست اقامت دائم کشور کانادا را به سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارائه دهد، این درخواست برای تصویب به دولت فدرال ارسال می شود. مقامات مهاجرت فدرال در درجه اول پرونده های متقاضیان را از نظر سوابق کیفری و پزشکی بررسی می کنند.

این روش در حال حاضر سریع ترین و راحت ترین روش اخذ اقامت دائم کانادا می باشد. برای اطمینان از اینکه بهترین گزینه برای مهاجرت خود به کانادا را انتخاب کنید، می توانید با یک وکیل مهاجرت جهت مشاوره ی اقدامات لازم قبل و در طی درخواست، جهت بالا بردن شانس موفقیت در تماس باشید.

ورود به برنامه مهاجرت به کانادا از طریق فرزندان

با توجه به اینکه برای سنین بالای 40 سال توجیه کافی جهت اخذ   ویزای تحصیلی ندارد. می توان از طریق تحصیل فرزندان امکان ورود به کانادا را مهیا نمود وضمن برخورداری فرزند دلبندتان از امکانات پیشرفته و سیستم نوین آموزشی، امکان دستیابی به اقامت دایم کانادا را فراهم نمود. در این باره از مشاوره کارشناسان ما بهره بگیرید.

امکانات حمایتی تحصیلی کانادا ویژه متاهلین

در صورت اقدام یک فرد متاهل جهت تحصیل در کبک این امکان برای همسر وی ایجاد می گردد که ویزای کار دریافت نماید و تمام هزینه های زندگی وتحصیل خانواده رو بپردازد و در صورت یک سال کار تمام وقت در استان کبک از طریق برنامه peq  می تواند اقامت دایم کانادا را برای خود و همسرش دریافت نماید. شرایط ایده آل اخذ ویزای تحصیلی شرایط سنی  ویزای دانش آموزی از پیش دبستانی تا دیپلم برای پذیرش کالج حداقل مدرک دیپلم شرایط سنی کالج: بهترین رنج سنی 18 تا 22 سال ولی تا سن 36 سال و بالاتر با شرایط خاص قابل پذیرش می باشد.