میدان تکسیم استانبول را بهتر بشناسیم

میدان تکسیم استانبول را بهتر بشناسیم

میدان تکسیم قلب استانبول و جاذبه پرطرفدار هر تور استانبول است . تکسیم عنوان معروف ترین میدان استانبول را یدک می کشد. این میدان یکی از قدیمی ترین میادین استانبول هم است که یادبود جمهوری هم در این میدان قرار دارد. این یادبود  برای ترکیه ای ها و مخصوصا اهالی استانبول بسیار پر اهمیت است و یاد آور روزهای مبارزه برای داشتن ترکیه ای آزاد است . در این میدان می توان هر چه که یک توریست می خواهد یافت . از مراکز خرید پوشاک مارک دار تا رستوران هایی با غذاهای خوشمزه ترکیه ای مانند کباب دونر و همبرگر های مخصوص خیابان های اطراف این میدان، همه نشان دهنده نشاط و شوق زندگی در تکسیم است. از دیگر جاذبه های موجود در این قطار برقی ترم لاین است که می توانید طول خیابان را با آن بپیمایید که یکی از نماد های شهر استانبول نیز است . خیابان های اطراف تکسیم یکی از مراکز اصلی خرید در استانبول، تهیه سوغات و صنایع دستی است. تجمع مغازه ها و فروشگاه های صنایع دستی در استانبول این خیابان ها را بیش از پیش معروف و محبوب کرده است. در اطراف میدان تکسیم می توان از غذاخوری های خیابانی نیز دیدن کنید و از غذاهای لذیذ آنها لذت ببرید. این میدان به خاطر این تکسیم نامیده می شود که میدان اصلی شهر به همین نام نیز در آن قرار دارد که محل تقسیم آب استانبول بوده است . خیابان های همجوار مانند خیابان های استقلال و بی اگلو نیز در این منطقه قرار دارند که جزو خیابان های زیبای استانبول است .

 

چرا باید هتل محل اقامت خود را در نزدیکی تکسیم انتخاب کنید.

به دلیل قرار گرفتن تکسیم در چهار راه گردشگری استانبول ، انتخاب تکسیم به عنوان محل اقامت شما در استانبول منطقی به نظر می رسد. شما می توانید در کنار لذت بردن از جاذبه های دیگر استانبول از خرید و گردش روزانه در نزدیکی قتل خود لذت ببرید

هتل هایی که در نزدیکی خیابان تکسیم هستند برای اقامت بسیار عالی و هیجان انگیز هستند. در سفر به استانبول هتل های بسیاری را خواهید دید که در اطراف میدان تکسیم وجود دارند. اغلب رستوران ها و کافه ها نیز در اطراف این میدان واقع شده است . هتل هیلتون،هتل مجلل و زیبای گزی استانبول ،هتل سوئیسوتل استانبول،سناتور تقسیم،هتل سانتا پرا استانبول، هتل سانتا اتومان، هتل رادیسون بلو پرا، هتل پیک استانبول، هتل اینترکنتیننتال، هتل آوانگارد تقسیم از جمله هتل هایی هستند که در اطراف میدان تکسیم قرار دارند. البته در تورهای استانبول باید به این نکته توجه داشت که در فصل شلوغی گردشگری از قبل باید برای رزرو هتل در استانبول  در این منطقه اقدام کرد. در تور استانبول حتما به این خیابان سر بزنید و از زیبایی های بی نظیر آن لذت ببرید .

امیدواریم اطلاعات داده شده در این مقاله ، شما را با میدان تکسیم و خیابان های اطراف آن آشنا کرده باشد و بتوانید قبل از سفر به ترکیه و شهر زیبای استانبول ، هتل مورد نظر خود را رزرو کنید.

 

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.