پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت

 • پیکاپ پاسپورت

  پیکاپ پاسپورت چیست؟

  پیکاپ ویزا یا همان پیکاپ پاسپورت مسئله ایست که همواره مورد توجه متقاضیان اخذ انواع ویزا می باشد.

  زمانی که فردی تصمیم به مهاجرت یا سفر به کشور دیگری را دارد باید با گرفتن وقت سفارت و مراجعه به سفارت کشور مورد تقاضای ویزا، می بایست مدارک هویتی و سایر مدارک مورد نیاز سفارت آن کشور را جهت بررسی و تصمیم گیری درباره پذیرش یا عدم پذیرش وی را به سفارت تحویل دهد و پس از مصاحبه حضوری ، سفارت آن کشور تصمیم می گیرد که به  فرد اجازه ورود به  کشورش را بدهد یا خیر.

  در ایران با توجه به اینکه برخی کشورها از جمله کانادا و امریکا سفارتخانه ندارند، متقاضیان اخذ ویزای این کشورها برای طی کردن پروسه درخواست و دریافت ویزا، می بایست به کشور سومی که سفارت کشور مقصد در آنجا فعال و دایر است سفر کنند و متحمل هزینه های اضافی می گردند.

  متقاضیان دریافت ویزا پس از اقدام جهت اخذ ویزا و طی شدن مراحل مصاحبه و انگشت نگاری که به حضور مستقیم متقاضی نیاز هست، در صورتیکه  امکان یا تمایل سفر به کشور سوم را برای انجام مراحل بعدی و دریافت ویزا را ندارند، می توانند به منظور صرفه جویی در هزینه و زمان، از وکیل یا کارگزار بهره گیرند.

  پس از گذراندن این مراحل اگر اجازه ورود به فرد متقاضی ویزا داده شود، فرد متقاضی باید به کشور واسطه برود، و در جهت الصاق ویزا درون پاسپورت خود اقدام نماید.

  بدیهی است در صورتیکه به متقاضی ویزا داده نشود می باید یک سفر مجدد به منظور بررسی اعتراض به عدم صدور ویزا و ارائه مدارک تکمیلی در صورت لزوم و تسلیم درخواست مجدد به سفارت نماید.

  آیا نیاز به حضور شخص میباشد؟

  در صورتیکه با درخواست ویزا موافقت گردد، با توجه به اینکه برای درج ویزا در پاسپورت نیازی به حضور خود شخص در سفارت نیست ، پاسپورت می تواند از طریق یک کارگزار تحویل سفارت گردد ، این مرحله ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شحص را پیکاپ ویزا می گویند.

  از مزایای پیکاپ ویزا هزینه بسیار پایین آن نسبت به هزینه ی سفرو اقامت در کشور واسطه می باشد.

  نکات مهم در پیکاپ ویزا کانادا در آنکارا

  بعد از درخواست ویزای کانادا، سفارت جواب را از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می کند. در صورت قبول شدن درخواست، متقاضی برای درخواست ویزا باید پرینت آن ایمیل را به همراه پاسپورت به سفارت کانادا در آنکارا ببرد. در صورت تمایل انجام این کار به صورت غیرحضوری نیز امکان پذیر است> برای این کار متقاضی باید فرم وکالت را به همراه مدارک مذکور به نماینده یا کارگزار خود بدهد. لازم به ذکر است که در صورت اقدام به پیکاپ ویزا به صورت غیرحضوری حتماً باید پاسپورت افراد بالای 18 سال امضا داشته باشد و دقیقاً با امضای داخل فرم وکالت تطبیق داشته باشد. مدارک لازم برای پیکاپ ویزاهای غیر مهاجرتی: پاسپورت به همراه امضای داخل آن، پرینت ایمیل سفارت، فرم وکالت به ضمیمه ی امضا وی که مطابق امضای پاسپورت باشد. م

  مدارک مورد نیاز  برای پیکاپ ویزای مهاجرتی کانادا:

  • اصل پاسپورت ها با امضا
  • پرینت ایمیل سفارت
  • وارد نمودن قد و رنگ چشم تمام افراد متقاضی ویزا در صفحه ی آخر ایمیل و امضای متقاضی اصلی در صفحه ی آخر پرینت ایمیل.
  • دو قطعه عکس 3.5* 4.5  با پشت زمینه سفید
  • رسید واریز وجه سفارت
  • وکالت نامه

   

  مدارک مورد نیاز برای پیکاپ پاسپورت کانادا

  • اصل پاسپورت
  • کپی ATTACHMENT ایمیل سفارت که در بالای صفحه در هر دو جهت سمت چپ و راست آن دارای بارکد می باشد
  • رسید واریز وجه سفارت
  • وکالت نامه

  مدت زمان آماده شدن پرونده ها بین 1 تا 2 هفته کاری متغیر است.

   

  برای اطلاع از هزینه های پیکاپ پاسپورت با ما تماس بگیرید

   

   

   

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.